نوع خبر: طرح جامع
تاریخ انتشار: 1395/8/25

طرح جامع مالیاتی با هدف دریافت مالیات عادلانه اجرا می شود
معاون مالیاتهای مستقیم سازمان امور مالیاتی کشور گفت: طرح جامع مالیاتی به عنوان یکی از بزرگترین طرح‌های الکترونیک ایران در مسیر دریافت مالیات عادلانه در دست اجراست.

به گزارش ایرنا ، نادر جنتی روز یکشنبه در آیین معارفه مدیرکل جدید امور مالیاتی استان یزد اظهار کرد: شرایط اقتصادی دنیا براساس پیشرفت ها و فناوری های مورد نیاز، هر روز درحال تغییر است، در دوره ای تغییر یک تکنولوژی 100سال زمان نیاز داشت اما امروز تغییر تکنولوژی ها تنها در کمتر از سه سال صورت می گیرد.
معاون سازمان امور مالیاتی کشور اضافه کرد: در دوره ای نیاز انرژی دنیا در حوزه صنایع و تولید ، مس و نفت بود اما هم اکنون تمام کشورهای پیشرفته دنیا تلاش می‌کنند انرژی‌های نو را جایگزین انرژی‌های فسیلی از جمله نفت و گاز کنند.
جنتی با بیان اینکه کشور ما نیز یک کشور وابسته به نفت است که باید درآمدهای اقتصادی دیگری را با منابع نفتی جایگزین کرد، ادامه داد: یکی از منابع زوال‌ناپذیر در زمینه درآمدهای کشور، بحث درآمدهای مالیاتی است.
وی با اشاره به لزوم اجرای طرح جامع مالیاتی در کشور گفت: هیچ شخصی پرداخت مالیات را نادرست ندانسته و از حقوق دولت می دانند ولی عمدتا در نحوه دریافت آن ایراد گرفته و خواستار رعایت عدالت در آن هستند.
این مسئول افزود: دلیل عمده این ناعدالتی ، نداشتن اطلاعات درست و کامل و نبود شفافیت است به همین دلیل طرح جامع اطلاعاتی می تواند ضمن تکمیل اطلاعات به عدالت در دریافت ها کمک کند.
معاون مالیاتهای مستقیم سازمان امور مالیاتی کشور ادامه داد: با اجرای طرح جامع مالیاتی و دستیابی به اطلاعات شفاف، علاوه بر اینکه رضایت مردم را حاصل کرده‌ایم، حق و حقوق دولت را هم به صورت کامل دریافت می‌کنیم.
جنتی تاکید کرد: اگر همه مسئولان کشور دست به دست هم بدهند تا بتوانیم به بانک های اطلاعاتی تمام دستگاه‌های اجرایی به صورت آنلاین دسترسی پیدا کنیم، مسائل و مشکلات فعلی و نارضایتی‌هایی که مردم از سیستم مالیاتی دارند به صورت کامل برطرف می‌شود.
طرح جامع مالیاتی در دست اجراست و سه استان تهران، اصفهان و کرمانشاه به عنوان پایلوت برای اجرای این طرح انتخاب شده اند.
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان هم در این مراسم در گزارشی درباره وضعیت درآمدهای استان از ارتقاء یک پله ای جایگاه مالیاتی یزد از 12 به 13 خبر داد و گفت: درآمدهای مصوب امسال 12هزار و 540میلیارد ریال تعیین شده بود که تقریبا یک و 6 دهم کل مالیات های مصوب کشور است.
علی نمازی افزود: 94 درصد درآمدهای استان یزد به مالیات اختصاص پیدا کرده که از این میزان 54 درصد مالیات مستقیم است و در هفت ماه امسال 6هزار و 370میلیارد ریال ، هفت درصد کمتر از مبلغ مصوب وصول شده است.
وی ادامه داد: 63 درصد این مالیات های وصولی یزد مربوط به بخش مستقیم و 37 درصد مربوط به بخش غیر مستقیم است.
در این مراسم از رضا نوربخش که 6 سال مدیرکل امورمالیاتی استان یزد بود تقدیر و منوچهر اسدی که پیشتر معاون مالیاتی اداره کل امور مالیاتی استان کرمان بود به عنوان مدیرکل امور مالیاتی استان یزد معرفی شد.

تعداد بازدید: 227